|   | 

Jak efektywnie zarządzać biurem tłumaczeń?

Wiele osób wciąż błędnie kojarzy biuro tłumaczeń z miejscem, w którym głównie pracują tłumacze i tylko na ich pracy oparte jest działanie biura. Owszem, w wielu przypadkach tak jest, jednak dotyczy to wyłącznie małych firm, które zajmują się obsługą tłumaczeń zaledwie w kilku językach. Coraz częściej biura tłumaczeń to duże, sprawne przedsiębiorstwa, w których zarządza się dużymi projektami, a usługi firmy skupiają się  przede wszystkim na dziale obsługi klienta.

W przypadku takiego biura zespół jest wyjątkowo rozbudowany - tworzą go najczęściej: zarząd, dział administracji i HR, dział marketingu oraz sprzedaży. W tego typu firmie pojawia się bardzo dużo projektów, które muszą być odpowiednio nadzorowane i prowadzone, ponieważ zaangażowanych w nie jest sporo osób. Efektywne zarządzanie biurem tłumaczeń możliwe jest dzięki specjalnym programom, które zostały stworzone do tego, aby wspomagać pracę zespołu w przypadku realizacji dużych projektów, np. xtrf.eu

Jak efektywnie zarządzać biurem tłumaczeń - niezbędne porady i wskazówki

Każde biuro musi być dobrze zorganizowane, aby praca w nim przynosiła pożądane efekty. Bardzo często niska wydajność zespołu oraz brak oczekiwanych wyników bierze się z niewłaściwego zarządzania biurem. Szczególnie istotne jest to w przypadku miejsca, w którym znajduje się obszerna dokumentacja i konieczne jest, aby była zachowana w nienagannym porządku. Do takiego miejsca zaliczyć można z pewnością biuro tłumaczeń, które nierzadko jest dużym przedsiębiorstwem i realizuje ono często jednocześnie kilka projektów. Bardzo ważne jest wtedy, aby wszystkie dokumenty znajdowały się w przejrzystym układzie, który usprawni pracę załogi nie tylko z klientami, ale przede wszystkim między członkami zespołu.

Najlepszym sposobem na usprawnienie pracy w biurze tłumaczeń jest zaopatrzenie go w specjalne programy służące zarządzaniu projektami - pozwalają one na zebranie w dużej bazie tłumaczy oraz klientów firmy.

biuro tłumaczeń

Jak usprawnić pracę w biurze - program do zarządzania biurem tłumaczeń

Biuro tłumaczeń musi być bardzo dobrze zorganizowanym miejscem, aby zespół w nim pracujący był efektywny i realizował zamierzone cele. Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego jest zapewnienie mu odpowiednich narzędzi do pracy. W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem będzie program do zarządzania biurem tłumaczeń, który pozwoli na tworzenie indywidualnych wycen oraz ogólnych cenników. Znacząco ułatwi on zarządzanie projektami oraz bazą klientów i tłumaczy. Posiadanie w swoim biurze tego typu programu przysłuży się również do sporządzania faktur oraz rozliczania dostawców. Polecamy anglojęzyczny artykuł traktujący o zarządzaniu biurem tłumaczeń: Translation agency managing - translationxperts.eu >>

Program do zarządzania biurem tłumaczeń pozwoli na dokładne zaplanowanie pracy - usprawni przygotowanie wyceny, stworzenie projektu oraz zarządzanie plikami. Będzie stanowić duże ułatwienie przede wszystkim w uporządkowaniu tłumaczy i klientów, ponieważ pozwala na stworzenie obszernej bazy. O wiele prostszym zadaniem stanie się także zarządzanie dostawcami usług oraz ich cennikami. Baza tłumaczy pozwala na dobór tłumacza, który najlepiej sprawdzi się przy danym zleceniu, nie tylko ze względu na jego umiejętności, ale też zostanie on dobrany pod kątem ceny określonego zlecenia.

Wiele programów obecnych na rynku oferuje możliwość pracy w “chmurze”, co oznacza, że nie trzeba niczego pobierać, instalować czy kupować serwerów. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że nie jest konieczne zatrudnianie informatyków, a także to, że można dzięki temu pracować mobilnie - z każdego miejsca można uzyskać bowiem dostęp do biura.

Programy do zarządzania biurem tłumaczeń posiadają nierzadko opcję automatycznej analizy plików. Oznacza to, że już w momencie wprowadzania tekstu zostanie rozpoznany język, w jakim został on napisany. Ponadto system ustali, ile stron, znaków i słów zawiera dany plik. W wielu przypadkach w biurach tłumaczeń pojawiają się problemy związane z rozliczeniami i kwestiami finansowymi. W takich sytuacjach również poleca się skorzystanie z programu. Pozwala on na tworzenie rozliczeń z wykonawcami, a także sporządzanie faktur.

Redakcja

enterfinance.pl

Zobacz również