|   | 

Jak korzystnie kupić AGD z gazetki promocyjnej?

Kupno sprzętu AGD, zwłaszcze droższego lub w większej ilości, to nie lada wyzwanie. Chodzi nie tylko o kwestie techniczne (nie każdy zna się przecież na sprzętach tego typu i jest w stanie zawsze wybrać najkorzystniejszą i najlepszą opcję), co o kwestie finansowe. Czekanie na promocje, by kupić wypatrzony mikser czy lodówkę to dobra praktyka. Daje czas na rozejrzenie się za najbardziej pożądanym modelem, porównanie różnych parametrów. I kupienie sprzętu wtedy, gdy będzie najkorzystniejszy cenowo. Ale gdzie najlepiej szukac promocji? Bardzo dobrym źródłem informacji są gazetki promocyjne dużych sklepów posiadających dział AGD. Jak mądrze i skutecznie z nich skorzystać?

Duże sklepy = większe promocje

Przede wszystkim, zamiast szukać wymarzonego sprzętu w lokalnym sklepiku z AGD i RTV, lepiej sprawdź promocje w dużych sklepach. Sieci sklepów z elektroniką mogą pozwolić sobie na znacznie atrakcyjniejsze obniżki cen, niż małe sklepiki. Co więcej, niektóre hipermarkety także posiadają działy ze sprzętami, często wcale nie gorszej jakości, niż sklep sprofilowany na ADG. Tutaj promocje występują bardzo często – trzeba tylko je śledzić. Duży sklep może pozwolić sobie na promocję nawet rzędu stu czy dwustu złotych obniżki. Co więcej, sprzęt wcale nie jest tam wybrakowany czy po prostu gorszy. Takie sklepy oferują często dostawę do domu, a za dopłatą także pomoc w montażu. Nie zawsze opłaca się z niej korzystać, ale niekiedy zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć właśnie na montaż.

Sporą zaletą kupowania AGD w dużych sklpach sieciowych jest też dostępność gazetek promocyjnych, które pozwalają łatwo i bez wychodzenia z domu porównywać ceny w różnych sklepach. Nie trzeba więć robić objazdu po całym mieście, by poznać aktualne oferty. Warto więc przeglądać gazetki dostarczane do skrzynek pocztowych, zamiast od razu je wyrzucać – niekiedy pozwalają odkryć naprawdę bardzo korzystne promocje w lokalnych marketach. Wato też wyszukać voucher sprawdź promocję i skorzystać z oferowanych rabatów. 

Porównywanie cen

Gdy już wybierzemy kobkrety model lub dwa, podejmiemy decyzję, że to właśnie ta lodówka lub ten blender nas interesuje, nadchodzi czas poszukiwania najkorzystniejszej oferty. Ceny nie muszą przecież być takie same we wszystkich sklepach, przeciwnie, niekiedy sklepy dość mocno konkurują ze sobą, by zyskać klientów.

Jak jeszcze oprócz gazetek reklamowych, można wygodnie porównać ceny tego samego sprzętu w różnych sklepach? Za pośrednictwem internetowych porównywarek cen. To bardzo przydatne narzędzia, zestawiające ceny tego samego sprzętu w różnych sklapch, często razem z kosztem dostawy. W internecie znajdziemy też opinie innych osób, które już miały z danym sprzętem do czynienia i są dzięki temu w stanie stwierdzić, jak działa i czy promocja faktycznie była opłacalna. Być może okaże się, że lepiej zrezygnować z danego produktu i kupić inny, nawet w nieco wyższej cenie, za to działający niezawodnie i na dłuższej gwarancji?

AGD z gazetek marketowych?

Niektórzy klienci mają pewne obiekcje, boją się kupować sprzęt z marketowych wyprzedaży, by nie stracić tylko pieniędzy i nie sfrustrować się. Żeby tego uniknąć, warto wybierać znane, sprawdzone sklepy i czytać opinie na temat wybranego towaru. Co więcej, nie każda gazetka promocyjna jest tak samo wartościowa. Najlepiej wybierajmy te, które podają pełne informacje na temat promocyjnych produktów – specyfikację techniczną, energooszczędność, ale też długość okresu gwarancyjnego. Kupno sprzętu AGD z gazetki promocyjnej może być bardzo udanym posunięciem, pozwalającym zaoszczędzić wiele pieniędzy i czasu na poszukiwanie. Wystarczy tylko w skupieniu porównać oferty.

 

Redakcja

enterfinance.pl

Zobacz również