|   | 

Jaki nocleg w Kielcach wybrać?

Kielce to jedno z największych miast w Polsce. Znajduje się w województwie Świętokrzyskim i jest jego stolicą. Jest to jedno z najbardziej niedocenianych miast w naszym kraju. To miasto jest idealnym miejscem, które możesz służyć jako baza wypadowa w piękne i stare Góry Świętokrzyskie. Są one niewysokie, a w ich okolicy znajduje się wiele małych miejscowości z zabytkami. Pierwszym miejscem wartym obejrzenia w Kielcach jest Pałac Biskupów Krakowskich. Jest to wspaniały pałac z I połowy XVII wieku, jeden z najcenniejszych przykładów polskiej rezydencji z epoki Wazów. Obecnie mieści się w nim Muzeum Narodowe w Kielcach. Kolejnym ciekawym miejscem w tej miejscowości jest Park Miejski. Znajduje się on w centrum miasta, pomiędzy ulicami: Zamkową, Staszica, Solną, Paderewskiego, Ogrodową i Jana Pawła II. Jest to miejsce zabytkowe, które należy do najstarszych w Polsce, na jego obszarze zobaczyć można malowniczy staw i zasilające go źródełko Biruty, pomnik Stefana Żeromskiego, ptaszarnię i okazy starodrzewia z tabliczkami informacyjnymi.

Nocleg w Kielcach na każdą kieszeń

Najtańszymi miejscami noclegowymi w Kielcach są hostele. Jest to idealne miejsce do spania głównie dla osób młodych. Nie chodzi tu tylko o  ich cenę ale także na to, że pokoje hostelu są wieloosobowe. Wybierając ten rodzaj zakwaterowania musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli dzielić pokój z innymi osobami. To samo tyczy się łazienki. Nie każdemu pasuje takie rozwiązanie, dlatego warto podjąć przemyśleć taką decyzję. Hostele najczęściej są bardzo nowoczesne i panuje w nich przyjazna atmosfera.

Kolejnym miejscem, w którym możemy się zatrzymać podczas pobytu w Kielcach są prywatne apartamenty. Dzięki tego rodzaju miejscom możemy poczuć się w tym mieście jak w domu. Wynajem mieszkania na klika dni w danym miejscu jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Szczególnie dla osób, które cenią sobie niezależność. Nie możemy tutaj liczyć na gotowe śniadanie oraz bufet. Nie oznacza to jednak, że będziemy musieli samodzielnie przygotowywać sobie posiłki. Możemy na śniadanie, obiad i kolacje wybrać się do jednej z wielu pysznych i eleganckich restauracji, które znajdziemy na kieleckim deptaku. Oprócz miejsc, w których możemy zjeść znajdziemy tam także wiele kawiarni oraz innych miejsc rozrywki. Zaletą wynajmu prywatnego mieszkania na kilka dni jest dobra cena, a także lokalizacja. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy chcemy zwiedzić wiele miejsc znajdujących się w centrum miasta.

Jeśli szukasz noclegu w Kielcach sprawdź tutaj: https://noclegi.pinbook.pl/kielce

 

Redakcja

enterfinance.pl

Zobacz również