|   | 

Kredyty inwestycyjne dla firm - raport

Jest, udało się! Jesteś swoim szefem i prowadzisz samodzielnie firmę. Chciałbyś zrealizować mnóstwo pomysłów, aby rozwinąć firmę, ale nie masz pieniędzy, by je zrealizować. Możesz skorzystać z oferty banków, które w swojej ofercie mają między innymi kredyt inwestycyjny. Który bank ma lepszą ofertę? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Przygotowaliśmy zestawienie ofert z 12 banków.

Idea Bank

Jeśli nie masz czasu na wizyty w banku, to Idea Bank jest dla Ciebie. Tutaj możesz złożyć wniosek o kredyt przez stronę internetową, a po otrzymaniu pozytywnej opinii, bank przeleje Ci pieniądze na konto w ciągu 24 godzin. Bank udziela kredytów bez zaświadczeń ZUS i US. Minimalna kwota pożyczki to 10 tys. zł, a maksymalna 500 tys. zł. Aby uzyskać kredyt, Twoja firma musi mieć co najmniej rok. Czas na spłatę pożyczki wynosi od roku do 6 lat.

Alior Bank

Jeśli Twoja firma działa dłużej niż rok, to w Alior Banku możesz starać się o kredyt inwestycyjny. Kwota pożyczki uzależniona jest od wielu czynników. Prowizja banku zaczyna się od 3,5%, a kończy na 8,5%. Bank pobiera opłatę przygotowawczą 300 zł oraz pobiera prowizję za udzielenie kredytu 2,5% min. 2,5 tys. zł.

Bank Millennium

Aby zapożyczyć się w tym banku, musisz mieć swój wkład finansowy min 20%. Bank udziela kredytów nawet do 4 mln złotych, a czas spłaty wynosi maks. 8 lat. Aby uzyskać kredyt, Twoja firma musi istnieć min rok. Prowizja za udzielenie wynosi 5%, oprocentowanie bywa różne w zależności od stawki WIBOR 3M. Ponadto trzeba pamiętać o marży, jaką sobie bank dolicza. Waha się ona od 1,6% do 7,5%. Bank nie zarabia na opłacie przygotowawczej.

Bank Ochrony Środowiska

Bank ten również swoją ofertę kredytu inwestycyjnego kieruje do firm, z co najmniej rocznym stażem. Kwota kredytu, wysokość oprocentowania czy kwot prowizji uzależniona jest od rodzaju inwestycji i zdolności kredytowej klienta. Z konkretów to możemy Ci podpowiedzieć, że okres spłaty może wynieść nawet 20 lat, jeśli chcesz, to możesz zawiesić spłatę na 12 miesięcy. Pieniądze możesz przeznaczyć na różne przedsięwzięcia w tym proekologiczne np. założenie kolektorów słonecznych.

Bank Zachodni WBK

Tutaj Twoją zdolność kredytową obliczy analityk banku. Ustaloną kwotę możesz spłacać nawet przez 15 lat. Marża może być różna, a oprocentowanie wyliczane jest od stawki WOBIR 1M, 3M lub 6M. Prowizja zaczyna się od 3,5%. Bank pobiera prowizję od wcześniejszej spłaty kredytu min 5%. Teoretycznie bank udziela kredytu firmą, które są na rynku ponad rok, jednak robi wyjątki.

BGŻ BNP Paribas

Bank udziela kredytów dla firm, które działają min. 2 lata. Kwota kredytu waha się od 20 tys. zł do 2,2 mln zł. Minimalny czas spłaty może wynieść 6 miesięcy, a maks. 15 lat. Oprocentowanie zależne od stawki WOBIR 3M i marży. Prowizja też jest różna, ale można negocjować.

Korzystny kredyt inwestycyjny

Deutsche Bank

Jeśli Twoja firma istnieje na rynku od ponad 2,5 roku, to możesz ubiegać się o kredyt, który udzielany jest na max. 15 lat. Oprocentowanie i prowizja zależne jest od wielu czynników i ustalane indywidualnie. Pieniądze możesz przeznaczyć na środki trwałe, spłaty kredytów, obligacji czy leasingu.

ING Bank Śląski

Bank udzieli kredytu Twojej półrocznej firmie pod warunkiem, że dysponujesz zabezpieczeniem. Jeśli nie to uzyskasz pożyczkę na firmę, która ma więcej niż rok. Kwota kredytu waha się między 10 tys. zł, a 1,2 mln zł. Bez zabezpieczenia otrzymasz maks. 500 000 zł. Oprocentowanie uzależnione jest od stawki WOBIR 1M plus marża 2,5%-8%. Prowizja za udzielenie kredytu zaczyna się od 0 zł, a kończy na 7%. Bank udziela kredytu bez opłaty przygotowawczej.

Mbank

Jeśli firmę otworzyłeś dzisiaj, to jutro możesz uzyskać kredyt na jej rozwinięcie. Kwota pożyczki uzależniona jest od przeznaczenia np. na środki trwałe, otrzymać możesz od 20 tys. zł do 1 mln zł, na kupno nieruchomości możesz dostać nawet 4 mln złotych. Okres spłaty może wynieść maksymalnie 8 lat lub 20 lat-w przypadku zakupu nieruchomości. Oprocentowanie to 5,23% dla kredytów do 8 lat i 4,23 dla trwających od 9 do 20 lat. Bank udziela kredytu bez prowizji. Nie musisz mieć własnego wkładu finansowego, żeby uzyskać dużą pomoc finansową, ponadto kredyt możesz wciągnąć na VAT.

PKO Bank Polski

W tym banku, aby uzyskać kredyt, musisz mieć swój wkład finansowy między 20% a 10% kwoty kredytu. Czas spłaty wynosi maks. 20 lat. Bank pobiera prowizję w wysokości 1,5%. Oprocentowanie ustalane jest indywidualnie. Szansę na kredyt masz w momencie, kiedy Twoja firma działa na rynku dużej niż 1,5 roku. Przy wcześniejszej spłacie, bank pobiera prowizję 2%. Kredyty bez zabezpieczeń udzielane są do 500 000 zł.

Plus Bank

Szansę na kredyt mają już półroczne przedsiębiorstwa. Bank udziela pożyczki do 25 mln zł. Czas spłaty to maks. 10 lat. Kredyt obarczony jest wieloma kosztami np.: 5% odsetkami, 1,5% prowizją za udzielenie pożyczki, czy opłatą przygotowawczą w wysokości 0,1 procent pożyczonej kwoty pieniędzy.

Raiffeisen Polbank

W tym banku możesz starać się o kredyt w momencie, kiedy Twoja firma skończy półtora roku. Kwota pożyczki wynosi od 30 tys. zł do 1,2 mln zł. Kredyt rozbijany jest od 12 do 180 comiesięcznych rat. Oprocentowanie zależne jest od WOBIR 3M, do którego doliczana jest marża 3%. Prowizja też jest. Zaczyna się od 2%. W banku nie zapłacisz za opłatę przygotowawczą.

Mamy nadzieję, że nasze zestawienie pomoże Ci w wyborze banku, w którym złożysz wniosek o finansowanie swojej firmy.

Redakcja

enterfinance.pl

Zobacz również