|   | 

Profesjonalne krzesło komputerowe

Wielogodzinne prace przed komputerem to znak rozpoznawczy współczesności, a tę równie często kojarzymy niestety z chorobami cywilizacyjnymi. Brak ruchu, schorzenia w rodzaju wad postawy, bóle pleców - we wszystkie te bolączki konotuje przeważający dziś tryb życia. Okazuje się, że za kiepską kondycją psychofizyczną (poczynając od przeciążenia mięśniowego, przechodząc przez bóle pleców przy drobnych nawet wysiłkach, a na nerwowości i spadku wydajności skończywszy) stoi z reguły niedopasowane krzesło komputerowe! Owszem, niby taki drobiazg, a jednak to w nim tkwi diabelsko dużo przyczyn. Większości w/w problemów można więc zapobiec; wystarczy wyposażyć się w komfortowe i ergonomiczne krzesło komputerowe, przyjazne zwłaszcza dla naszego kręgosłupa.

Krzesło komputerowe wymagania

Propozycji krzeseł komputerowych jest od groma - roi się od nich w Internecie, ale na które zwrócić szczególną uwagę? Z pomocą przychodzą otóż różne rankingi i zestawienia, które sporządzane są corocznie przez znane portale branżowe. Gdy zastanawiamy się nad wyborem krzesła komputerowego, nie powinniśmy ograniczać się do jednego rankingu (choć każdy z nich sam w sobie stanowi zestaw porównań), ale porównywać je także ze sobą wzajemnie. Już w trakcie przeglądania różnych zestawień możemy wyłonić najbardziej pożądane parametry krzeseł komputerowych. Tekst, który czytacie, pozwoli Wam jednak zaoszczędzić wyważania otwartych drzwi. Poznacie cechy krzeseł, które można byłoby wydedukować i posłużą Wam one bezpośrednio do kierowania się nimi podczas przeglądu rankingów. 

Krzesło komputerowe One Deluxe

Krzesło obrotowe komputerowe

Ukazane naszym oczom fotki i opisy konkretnych modeli doprowadzają do wniosku, że odpowiedni fotel obrotowy do komputera powinien cechować się ergonomicznością. Oznacza to, że krzesło musi być dostatecznie głębokie, wysokie i niezbyt miękkie. Poza tym, musi dysponować regulacją oparcia, podłokietnikami oraz zagłówkiem. Generalnie, właściwe wyprofilowanie pod kątem kręgosłupa zwykle opatrzone jest atestami. Dobrze jest oczywiście, gdy krzesło komputerowe łączy te wszystkie cechy z estetyką oraz dopasowaniem do stylu wnętrza. A gdy jednocześnie łatwo można utrzymać je w czystości, jest już w ogóle bajecznie. 

Zależnie od wyselekcjowanego modelu, dane krzesło komputerowe jest w stanie sprzyjać zadbaniu o prostą pozycję kręgosłupa, a co za tym idzie, zminimalizowaniu bólów pleców. Chodzi tu jednak nie tylko o kręgosłup, ale też kark i lędźwie. Krzesło komputerowe może w ten sposób zapobiegać powstawaniu bądź zaostrzaniu się wad postawy. Kto by pomyślał, że krzesło do komputera może posłużyć do modelowania sylwetki! 

Krzesło komputerowe musi być bezpieczne i zdrowe, a gwarancję tych cech dostajemy wówczas, gdy widzimy atest potwierdzający spełnienie wszelkich norm BHP. Ponadto, proporcje krzesła muszą być właściwie wyśrodkowane - nie trzeba spadać na podłogę tylko dlatego, że odchylamy oparcie nieco do tyłu. Istnieją niezwykle komfortowe i nowatorskie rozwiązania - możemy natrafić na fotele, których oparcia synchronizują się z ruchami pleców siedzącego i odchylają się - nomen omen - synchronicznie z nami. To tzw. dynamiczne siedzenie, zbawienne dla kręgosłupa. Stabilność jest niemniej istotna! Dlatego wybór krzesła komputerowa musi uwzględniać modele z ustawieniem na cztero- lub pięcioramiennej podstawie. Odpuśćmy sobie krzesła pozbawione kółek - jedynie krzesło obrotowe zapewnia komfort i płynne ruchy.

ergonomiczne krzesło komputerowe

Ergonomiczne krzesło komputerowe

Do elementarza należy regulacja wysokości, kółka, podłokietniki oraz ruchome oparcie. Gdy takie minimum jest spełnione, warto rozejrzeć się za walorami w stylu poduszki wyprofilowanej w siedzisku bądź na poziomie lędźwi. Fotele obrotowe wyposażone w zagłówek często nie są nawet wymieniane przez rankingi, choć zdecydowanie powinny. Dlatego wspominamy o tym, byście w razie ponownych niesprawiedliwych pominięć, poszukali takich krzeseł samodzielnie. Wygoda i ergonomia to nieodzowny duet, a przynajmniej tak być powinno. Wszystko dla naszego zdrowia.

Krzesło komputerowe jest tak skonstruowane, że dopasowuje się do pleców

Niektóre krzesła komputerowe obite są skórą i z powodzeniem imitują kształt naszych pleców. Możemy też spotkać się z tkaninami o zróżnicowanych fakturach i kolorach, których łatwość czyszczenia jest oszałamiająca. Taki wybór pozwoli też wyłonić krzesło najlepiej pasujące stylistycznie do wnętrza.

Spory wybór krzeseł komputerowych to domena wielkich marek, znanych dobrze nam wszystkim. Chodzi o gigantów na rynku sklepów meblowych. Niekiedy jednak równie znane internetowe portale aukcyjne stwarzają znakomite okazje. Oczywiście, jeśli kierujemy się głównie ceną, kupno krzesła komputerowego do 200 złotych nie będzie trudne, ale na pierwszym miejscu warto postawić jakość. Jakość, jako priorytet podczas zakupów, to potomek priorytetu w trakcie użytkowania, a jest nim zdrowie. Lepiej zainwestować więcej i kupić krzesło komputerowe z atestem niż stawiać na "taniochę", która nie jest ani zdrowa, ani też solidna, więc wymuszałaby na nas - tak, czy inaczej - kolejne koszty.

Można też zajrzeć na portale z przedmiotami używanymi; krzesła komputerowe są i tam, a często mogą pochwalić się niezłą kondycją. Ceny mogą okazać się przystępne dla większości z nas, a jednak jest większa szansa, że nie zaprzeczą jakości; nierzadko przecież sprzedajemy coś w dobrym stanie, ponieważ chcemy kupić jeszcze lepszy odpowiednik.

Krzesło biurowe komputerowe

Oprócz kosztów, należy brać pod uwagę wiek, wzrost użytkującego i fakt, jak dużo czasu dziennie będzie spędzać przed komputerem. Są to istotne kryteria decydujące o jakości siedzenia i zdrowiu użytkownika. Uwierzcie - właściwe krzesło komputerowe to dobra profilaktyka w zakresie mnóstwa dolegliwości. Choć krzesła te często cechują się nowoczesnym designem i niekoniecznie pasują do wszystkich wnętrz, warto wiedzieć, iż zdrowe, ergonomiczne krzesło komputerowe sprawdzi się tak samo świetnie zarówno w biurze, jak i w domu. To taki meblowy przyjaciel człowieka, troszczący się o ważny aspekt zdrowotny. Skoro przy różnych okazjach w pierwszej kolejności zawsze życzymy sobie zdrowia, nie poprzestawajmy na życzeniach i zminimalizujmy mankamenty związane ze współczesnym stylem życia.

Redakcja

enterfinance.pl

Zobacz również