|   | 

Ołówek tradycyjny kontra ołówek automatyczny

Wybór przyborów piśmienniczych, a co za tym idzie, decyzja: czy zdecydować się na ołówek automatyczny, czy jednak tradycyjny, chociaż raz na jakiś czas zaprząta głowę każdemu. Czasami jest to na etapie naszej edukacji, w trakcie pracy, podczas wybierania odpowiednich narzędzi przeznaczonych do rysunku lub po prostu, kiedy szukamy dla kogoś jakiegoś prezentu.

Większość osób w swoim życiu miała styczność głównie z tradycyjną, drewnianą wersją ołówka, która towarzyszyła im od najmłodszych lat. Jest to w dużej mierze spowodowane różnicą ceny między ołówkiem tradycyjnym a automatycznym. Oba rodzaje także cechują się innymi elementami, często lepiej sprawdzają się do niektórych czynności, ale także mają swoje mocniejsze oraz słabsze strony.

Ołówek tradycyjny a ołówek automatyczny

Ołówek drewniany na ogół wygrywa swoją ceną, dostępnością oraz tym, że starcza na długo - te elementy sprawiają także, że zgubienie go lub uszkodzenie nie zaprząta nikomu głowy, ani nie psuje humoru. Z kolei porównując ołówek automatyczny zauważymy wyższą cenę oraz trochę mniejszą dostępność. Jednak za tymi elementami stoi kilka kwestii. Wyższa cena przekłada się na dłuższą możliwość korzystania, tak naprawdę trzeba wymieniać tylko rysiki, które wystarczają na długo i mają stosunkowo niską cenę. Ołówek automatyczny także ma o wiele mniejsze szanse na jakiekolwiek uszkodzenie, oprócz tego doskonale sprawdzi się przy dokonywaniu dokładnych szkiców oraz rysunków.

Ołówek automatyczny metalowy, czyli trwałość, która Cię zaskoczy

W momencie, w którym decydujemy się na wybór ołówka, który miałby być przeznaczony do celów plastycznych, warto przemyśleć, czy właśnie ołówek automatyczny metalowy, nie byłoby najlepszym i najbardziej trafnym wyborem. W momencie wyboru narzędzi do takich czynności, powinno się przede wszystkim myśleć o jakości oraz trwałości produktu. Wysokopółkowe ołówki automatyczne, zwłaszcza te metalowe, dają gwarant jakości, która nas nie zawiedzie.

Do wyboru mamy także tańsze odpowiedniki ołówka automatycznego metalowego, między innymi te wykonane z plastiku. Charakteryzują się one o wiele niższą ceną, ale bardzo często idzie za tym także niższa jakość, przez co przyrząd nie wykonuje precyzyjnych rysunków, często łamie rysik lub po prostu psuje się cały mechanizm.

ołówek metalowy

Sprawdzony wybór - ołówek automatyczny BIC

W momencie, w którym nie chcemy wydawać tak zwanej fortuny na automatyczny ołówek metalowy, możemy zdecydować się na sprawdzoną firmę, za którą stoi wysoka jakość. Ołówek automatyczny BIC jest dostępny w wielu wersjach i wariantach zarówno kolorystycznych, jak i materiałowych z ołówkiem plastikowym na czele, dlatego też plastik nie musi być taki straszny, wystarczy, że postawimy na sprawdzoną firmę, zamiast inwestować w pierwszy lepszy tani ołówek automatyczny. Ołówek automatyczny BIC zamówisz np. w sklepie internetowym alibiuro.pl

Ołówek automatyczny BIC oprócz wysokiej jakości cechuje się także bardzo różnorodną szatą graficzną. Ma wiele opcji kolorystycznych, począwszy od klasycznej czerni, aż po róż. Różne warianty barw przypadną do gustu zarówno młodszym, jak i starszym osobom, w zależności od wieku i preferencji - zawsze można dobrać odpowiedni dla siebie design.

Jakość i elegancja - ołówek automatyczny Parker

Prawdopodobnie, gdyby zapytać o najbardziej znaną i luksusową firmę specjalizującą się w produktach piśmienniczych, większość osób bez wahania podałaby markę Parker. Ołówek automatyczny Parker to zaraz obok długopisów jeden z najbardziej znanych oraz najczęściej kupowanych produktów. Artykuł ten na tle konkurencyjnych wyrobów wyróżnia się przede wszystkim swoim wykonaniem. Jest to metalowy ołówek automatyczny, który przyciąga wzrok swoją ponadczasową elegancją wykonania oraz wysoką jakością użytkowania.

Ołówek automatyczny Parker, dzięki swojemu designowi oraz jakości, jest nie tylko dodatkiem, który powinna posiadać każda osoba zajmująca się rysunkiem, ale i idealnym pomysłem na prezent. Dzięki eleganckiemu oraz trwałemu wykonaniu, sprawdzi się jako upominek zarówno w przypadku urodzin kogoś bliskiego, jak i jako podarunek biznesowy.

Redakcja

enterfinance.pl

Zobacz również