|   | 

Plusy i minusy pracy przez Internet

W dzisiejszych czasach prawie wszystko znajdziemy w sieci. Możemy zamówić jedzenie bez wychodzenia z domu, zarezerwować bilety do kina czy obejrzeć film online. Teraz mamy również szansę na pracę zdalną z kanapy swojego salonu. Ofert jest mnóstwo, tylko od nas zależy, co chcemy robić i ile czasu pragniemy na to poświęcić. Ale czy praca przez internet się opłaca?

Praca online - na czym polega?

W internecie istnieje kilka możliwości na zarobienie pieniędzy - wszystko zależy tak naprawdę od tego, jakie umiejętności posiadamy. Znajdziemy zarówno oferty, które nie wymagają od nas pracy umysłowej, ograniczają się one bowiem do niewielkich robótek ręcznych. Ponadto dobrze rozwinięty jest sektor świadczenia usług takich jak redagowanie tekstów, prowadzenie sklepów internetowych czy fanpage na różnych portalach. Praca przez internet obejmuje również tworzenie własnej społeczności. To jednak wymaga dobrego pomysłu na siebie i dużego samozaparcia, gdyż konkurencja na rynku jest ogromna. Zobacz aktualne oferty pracy zdalnej na pracaonline.net/praca-zdalna

Rodzaje pracy przez Internet

Jedną z ofert, która jest skierowana praktycznie do każdego i nie ma osoby, która nie potrafiłaby tego zrobić jest chałupnictwo. Jest to nic innego jak praca, którą wykonuje się w domu na zlecenie pracodawcy, przy użyciu dostarczonych przez niego surowców.

Najpopularniejszą jej formą jest bez wątpienia skręcanie długopisów. Mniej znaną, ale również praktykowaną pracą przez internet jest składanie teczek czy szydełkowanie. Będzie to idealna alternatywa dla seniorów, mam czy osób niepełnosprawnych, które chcą w pożyteczny sposób zagospodarować swój czas i dodatkowo zarobić trochę pieniędzy. Zarobki są zależne od rodzaju zajęcia i przeważnie pracodawca płaci za ilość złożonych przedmiotów. Na przykład w wypadku składania długopisów jest to od 1-2 zł za sztukę.

Kolejnym ciekawym zajęciem jest wypełnianie ankiet oraz bycie testerem. Mimo, że jest to postrzegane jako dość monotonne zajęcie, zarobki są całkiem zadowalające - uzupełnienie jednego arkusza jest wyceniane od 20 do 50 zł za sztukę. Plusem tego rodzaju pracy jest fakt, że to my decydujemy ile i w jakim czasie wykonamy dane zlecenie.

praca online

Na oglądaniu reklam również możemy zarobić! Wystarczy poświęcić odrobinę swojego wolnego czasu na otworzenie kilkunastu e-maili z reklamami, lajkowaniu poszczególnych postów czy klikaniu w wyznaczone okienka. Zarabianie pieniędzy chyba nigdy nie było takie proste jak dzisiaj. Za taki rodzaj pracy zdalnej możemy zarobić od 1 zł za każdą reklamę czy kliknięcie polubienia.

Istnieją również formy pracy online skierowane do konkretnej grupy odbiorców. Jeżeli interesujesz się marketingiem, copywritingiem lub masz doświadczenie jako asystent, bez wątpienia znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Dodatkowo praca ta będzie znacznie wyżej ceniona, niż poprzednie. Zarobki sięgają tutaj nawet do 3000 zł za miesiąc.

Czy praca przez Internet się opłaca?

Praca online bez wątpienia ma swoich przeciwników, jak i zwolenników. Korzyścią dla pracodawcy jest bez wątpienia fakt, iż w przypadku posiadania pracowników zdalnych, zmniejszają się mu koszty za wynajem pomieszczeń biurowych. Następuje również wzrost wydajności pracy, co jest plusem dla obu stron. Pracownik nie ponosi w tym wypadku kosztów dojazdu do firmy i posiada pełną elastyczność co do czasu i miejsca wykonywania swoich obowiązków.

Niestety istnieją również wady takiego rozwiązania, jak na przykład trudność odseparowania domu od pracy czy osłabienie osobistych kontaktów między pracownikami. Dla przełożonego będzie również problemem brak bezpośredniej kontroli nad osobą pracującą dla niego.

Praca przez internet ma swoje plusy, jak i minusy, jednak w niektórych przypadkach może to być świetny pomysł na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Niekiedy sytuacja życiowa nie pozwala na podjęcie pracy - w tym wypadku praca zdalna może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Redakcja

enterfinance.pl

Zobacz również