|   | 

Rozwiązania, które pomogą rozwinąć skrzydła Twojej firmie

Współczesne firmy, aby się rozwijać, potrzebują nowych technologii. Warto stawiać na kompleksowe rozwiązania, które obejmują jak najwięcej aspektów funkcjonowania przedsiębiorstwa. Przedstawiamy kluczowe obszary, które można znacznie udoskonalić, korzystając z nowoczesnego oprogramowania.

Baza danych w chmurze

Sprzedaż, marketing i obsługa klienta opierają się dzisiaj w dużej mierze na skutecznej analizie obszernych baz danych. Istotne jest, aby zgromadzone informacje były dostępne w łatwy sposób - co umożliwia chmura. Dzięki niej można wygodnie korzystać z zasobów firmowych z dowolnego urządzenia mobilnego w dowolnym czasie, nawet offline.

Automatyzacja procesów sprzedażowych

Pracownicy działu sprzedaży stanowią kapitał przedsiębiorstwa, dlatego ich umiejętności i doświadczenie należy maksymalnie wykorzystać. W jaki sposób? Zwalniając ich z rutynowych i powtarzalnych zadań! Pozwalają na to narzędzia, odpowiadające za automatyzację procesów sprzedażowych. Dzięki temu reprezentanci handlowi mogą skupić się wyłącznie na swoich kluczowych celach i komunikacji z klientem.

Wielokanałowa komunikacja 

Z klientami trzeba komunikować się nie tylko podczas procesu sprzedażowego, ale także w trakcie obsługi serwisowej i posprzedażowej. Najważniejsze narzędzia, które to umożliwiają, to: wygodna w obsłudze baza danych dotyczących historii klienta, możliwość komunikacji w systemie omnichannel oraz dostęp do bazy wiedzy, pozwalającej na szybsze rozwiązywanie problemów. Zadowoleni klienci częściej polecają ofertę znajomym, są w stanie zapłacić więcej i cechują się lojalnością.

Spersonalizowane i zautomatyzowane kampanie marketingowe

Rozwijając firmę, nie wolno zapominać o marketingu. Kampanie reklamowe, by były skuteczne, powinny być spersonalizowane, zautomatyzowane i prowadzone w wielu kanałach. Jednocześnie, ważna jest możliwość raportowania w czasie rzeczywistym, co pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie budżetu.

Platforma Salesforce, czyli wszystkie narzędzia w jednym

Aby rozwinąć przedsiębiorstwo we wspomnianych obszarach, wystarczy sprawne wdrożenie jednego narzędzia, takiego jak sprawdzony system CRM. Obecnie największą popularnością na świecie cieszy się Platforma Salesforce, która jest w pełni skalowalna i elastyczna. Za jej wdrożenia i rozwój na polskim rynku oraz wsparcie klientów odpowiada firma Craftware.

Artykuł sponsorowany

Redakcja

enterfinance.pl

Zobacz również