|   | 

Ubranie po domu z pandemią w tle

Większość osób pracujących zawodowo nabiera zwyczaju przebierania się ze stroju noszonego w pracy w strój domowy, zaraz po przekroczeniu progu mieszkania. Im bardziej dana osoba jest związana dreskodem, tym chętniej to czyni. Zmiana odzieży ma nie tylko przygotować do odmiennych obowiązków domowych, ale jest również manifestacją czasu wolnego, życia po pracy. Często taki strojem były jeansy i rozciągnięty t-shirt czy sweter, czasem lekko przenoszony dres.

Strój domowy rzadko kiedy podlega trendom modowym. Ot po prostu każdy wkłada na siebie to, co pod ręką i wygodne. Ubranie po domu w okresie pandemii stało się jednak podmiotem kreatywności stylistów, którzy spróbowali połączyć w jedno kilka funkcji:

  • wygody,
  • schludności,
  • reprezentacji.

Praca zdalna w domu wymusiła na pracowniku nowego podejścia do domowego stroju i poszukiwania stroju uniwersalnego, łączącego pracę z życiem domowym. Już nie tylko wygoda stała się podstawowym kryterium doboru, ale znaczenia nabrały cechy reprezentacyjne stroju.

swetry damskie

Jeżeli nie wygodny dres, to co…?

Synonimem wygody w domu jest dres, ale pomimo wysypu nowych modeli i stylizacji opartych na innowacjach dresowych, wygląda on schludnie, ale zawsze pozostaje dresem. Alternatywą dla dresu może być więc sweter. Swetry damskie na Answear pokazują jak łatwo osiągnąć wszystkie cele domowej stylizacji, gdy ma być ciepło, wygodnie i trzeba być przygotowanym na szybki Zoom z przełożonym.

Swetry wykonane z naturalnej nitki osiągają poziom wygody podobnej dresowi. Mają też nad nim znaczącą przewagę. Sweter jakościowy, z idealnie zrównoważoną kompozycją nici/wełny nie rozciąga się na łokciach czy pod szyją i nie mechaci się, co niestety bardzo często zdarza się dresowi. W gustownym swetrze, bez najmniejszego wahania, można włączyć się w każdą rozmowę online, sprawiając wrażenie, jakby właśnie wróciło się z pracy.

Różne modele dzianiny

Moda na domowe dresy, różniące się od dresów sportowych, przywróciła trendom gatunkową dzianinę. Dobrej jakości dzianina zamieniona w sportową sukienkę wspaniale sprawdza się w warunkach domowych i nie zmusza do przebierania się, gdy nagle trzeba wyjść z domu. W dowolnych kolorach, prosto skrojonych modelach, jest przytulna, ciepła i wystarczająco rozciągliwa, by uzyskać pełną swobodę ruchu.

Ubranie do domu to ważna część naszej codzienności. Lubimy czuć się swobodnie w czasie po pracy, który przeznaczamy, a przynajmniej staramy się przeznaczyć dla rodziny, ale i wielu domowym obowiązkom. Sprawdź: https://answear.com/blog/jak-rozpoznac-podrobki-6-wskazowek/17523.

Redakcja

enterfinance.pl

Zobacz również