|   | 

Well-Being w Biznesie

Jak odpowiedzieć na potrzeby rynku pracownika? Co zrobić, by liderzy i pracownicy byli efektywni i wykorzystywali swój potencjał? Jak budować lojalność pracowników i zapobiegać wysokim kosztom absencji chorobowych? Na te oraz inne pytania odpowiedzą polscy i międzynarodowi eksperci podczas Konferencji Well-Being w Biznesie, która odbędzie się 3 października 2017 r. w Hotel Sound Garden w Warszawie. Organizatorem konferencji jest The Wellness Institute.

Prelegenci konferencji to wybitne polskie i międzynarodowe autorytety w dziedzinie leadershipu, well-being, wellness, szczęścia w pracy, mindfulness, stresu, zdrowia fizycznego i psychicznego, a także praktycy biznesu i przedsiębiorczości. Będzie można posłuchać m.in.: Johna W. Travisa – lekarza, autora modeli zdrowia i dobrostanu, który przedstawi możliwości zastosowania wellness w biznesie z perspektywy 40 lat doświadczeń branży w USA oraz Raya Martina – coacha i mentora dla liderów, który opowie jakimi metodami można ich wspierać i czym są zasady Mądrego Przywództwa. Wśród pozostałych mówców i prelegentów znaleźli się także: Andrzej Jeznach – biznesmen, autor i coach, Ewa Kempisty-Jeznach – dr n.med., specjalista chorób wewnętrznych, medycyny męskiej i holistycznej, Halina Piasecka – psycholog biznesu reprezentująca Francuską Izbę Przemysłowo-Handlową, a także Ewa Stelmasiak – pierwszy w Polsce certyfikowany coach wellness oraz założycielka The Wellness Institute.

Konferencji towarzyszyć będzie część praktyczna w postaci warsztatu z technik well-being dla wewnętrznej integracji, dobrostanu i efektywności, prowadzona metodą przełomowego programu Sundao. Poprowadzą go: twórca oraz dyrektor programowy Sundao i innowacyjnej metody Integral Somatic Methods – Master Yu, Jae-Sheen, a także SooJin Kim – artystka, współprowadząca program Sundao.

Warsztaty biznesowe

Konferencja jest odpowiedzią na potrzeby współczesnych organizacji, które szukają sposobów na wzrost lojalności i zaangażowania pracowników, zmniejszenie ryzyka biernej obecności oraz absencji chorobowych, a także zwiększenie efektywności na poziomie indywidualnym, zespołów oraz całych firm.

„Kryzys zaangażowania pracowniczego, które w ostatnim badaniu Instytutu Gallupa wyniosło na świecie średnio 13%*, czy wejście na rynek pokolenia millenialsów, ceniącego sobie jakość życia – to aktualne wyzwania dla współczesnych firm i jednocześnie dobry argument by obszarem well-being w organizacji zająć się właśnie teraz” – mówi Ewa Stelmasiak, założycielka The Wellness Insitiute.

Kluczem do ustalenia obszarów odpowiedzialności jest zrozumienie, że pracodawca i pracownik odpowiadają w równym stopniu przede wszystkim za wzajemną relację. Pracodawca nie może wziąć odpowiedzialności za całość kondycji psychofizycznej pracownika, ale może dostarczyć mu narzędzia do tego, by brał odpowiedzialność za swój dobrostan. O tym między innymi będziemy mówić i do tego zachęcać pracodawców podczas październikowej konferencji – wyjaśnia Ewa Stelmasiak.

Konferencja przeznaczona jest dla środowisk biznesowych: zarządów firm, liderów, dyrektorów działów HR, kadr zarządzających rozwojem pracowników, talentami, obszarami employer branding i CSR. Celem konferencji jest dostarczenie wiedzy i inspiracji oraz innowacyjnych i praktycznych rozwiązań w dziedzinie zarządzania obszarem well-being w firmach.

Redakcja

enterfinance.pl

Zobacz również