|   | 

Wyposażenie salonu fryzjerskiego - czyli co jest niezbędne?

Salonów fryzjerskich jest w tej chwili bardzo dużo, ale to dobrze, bowiem i zapotrzebowanie na nie jest bardzo wysokie. Zwykle trzeba umawiać się na wizytę wiele dni wcześniej, co tylko oznacza, że fryzjerzy mają ręce pełne roboty. Jeśli ktoś zamierza otworzyć nowy lokal tego rodzaju, pozostaje tylko życzyć powodzenia i trzymać kciuki za sukces - ale żeby dorównać konkurencji nie wystarczy jedynie mieć zdolności fryzjerskich. Oczywiście, są one najważniejsze, ale równie ważna jest atmosfera panująca w danym salonie fryzjerskim i fakt, iż został on profesjonalnie wyposażony. Wyjaśniamy co powinno się znaleźć w takim miejscu i jak wszystko do siebie dobrać, żeby ładnie się komponowało!

Postaw na nowoczesność

W dobrym salonie fryzjerskim znajdzie się zapewne wiele nowoczesnych sprzętów - to konieczne, żeby przygotować niektóre fryzury i zawsze być na czasie z przeróżnymi nowinkami. Takie nowoczesne wyposażenie może nieco się kłócić z innym wystrojem niż nowoczesny, więc warto postawić właśnie na taki. Od tego jak będzie wyglądało wnętrze zależy, czy dany klient będzie do niego wracał - musi się czuć w nim dobrze. Warto więc używać kolorów przytulnych, które sprawią, że cała przestrzeń będzie miła i przyjemna. Nie kierujmy się chwilową modą na barwy, ponieważ zmienia się ona nieustannie - a przecież salon fryzjerski nie może być stale przerabiany. Lepiej postawić na to, co uniwersalne.

Poczekalnia fryzjerska ayala

Poczekalnia fryzjerska z oferty AYALA. Fot. ayala.com.pl

Wyposażenie salonu fryzjerskiego

Najpierw trzeba podzielić całą przestrzeń na kilka stref. Oczywiście, musi być miejsce na recepcję, na poczekalnię, na główną salę, gdzie fryzjerzy przyjmują klientów, na umywalkę, gdzie będzie się myło włosy i spłukiwało farbę, a także zaplecze dla personelu. Na tej przestrzeni trzeba też umiejętnie rozmieścić szafy z produktami. Profesjonalne wyposażenie będzie obejmowało zatem meble (myjnie, fotele, sofy do poczekalni, recepcja, lustra oraz pomocniki fryzjerskie), ale także i sprzęty (suszarki, maszynki, lokówki itp.). Do tego dochodzą narzędzia fryzjerskie oraz akcesoria fryzjerskie, jak na przykład ręczniki czy fartuchy. Bogatą ofertę dla salonów fryzjerskich posiada firma AYALA znana przede wszystkim z produkcji mebli fryzjerskich:

"Jako doświadczony producent mebli fryzjerskich zapewniamy najwyższą jakość wykonania i użytych materiałów, a także wymaganą dla komfortu pracy funkcjonalność. Wszystkie meble fryzjerskie z naszej oferty: fotele, myjnie, konsolety i inne meble produkowane są ręcznie przez wyspecjalizowanych pracowników z wieloletnim doświadczeniem w branży" - tłumaczy właściciel AYALA, Paweł Hankiewicz.

Co jest najważniejsze?

Wszystkie elementy powinny być do siebie dopasowane, żeby nie powstał wizualny chaos. Jeśli na przykład kupiliśmy czarne fotele i białą sofę, a całe pomieszczenie jest brzoskwiniowe, nie kupujmy jeszcze czerwonych wózków fryzjerskich (tak zwanych pomocników) na podręczne narzędzia. Wszystko razem będzie się ze sobą kłócić kolorystycznie - i nawet w najbardziej dopieszczonym aranżacyjnie wnętrzu powstanie efekt trudny do zniesienia dla klientów. Jak zatem widać, bardzo ważne jest żeby wszystko idealnie do siebie dobrać. Przykładajmy wagę przede wszystkim do wygodnych foteli fryzjerskich - to w nich goście spędzają najwięcej czasu, więc muszą odczuwać komfort. Warto także umożliwić im zajęcie się czymś w trakcie czekania na swoją kolej - na przykład dokupić stolik do poczekalni, na którym rozłoży się gazety lub telewizor, w który będzie można spojrzeć w wolnej chwili. Na pewno czas upłynie wówczas szybciej.

Redakcja

enterfinance.pl

Zobacz również