|   | 

Pozyskaj już dziś dotacje unijne - na zakup maszyn, na rozwój firmy

Marzysz o tym, aby twoje przedsiębiorstwo zostało niekwestionowanym liderem w swojej branży? Możesz to jej umożliwić korzystając z unijnych dotacji!

Wniosek o dotacje unijne

Dotacje najbardziej przydatne są firmom, które potrzebują nagłego i solidnego zastrzyku gotówki. Jeżeli chcesz, aby twoje przedsiębiorstwo dostało szansę i dostało środki, które można przeznaczyć na jej rozwój- jedyne, co musisz zrobić, to złożenie właściwego wniosku.

Dotacje unijne były bardzo popularnym tematem nawet w czasach sprzed dołączenia Polski do Unii Europejskiej. Według niektórych specjalistów, finansowanie swojej działalności w takiej formie jest niezwykle atrakcyjną alternatywę dla kredytu. Jeżeli chcesz, żeby twoje przedsiębiorstwo przegoniło konkurencję bądź marzysz o wejściu na rynek międzynarodowy, kluczem są produkty i usługa najwyższej jakości. Do wzmocnienia i ustabilizowania swojej pozycji na rynku warto jest jednak wykorzystać dofinansowanie.

Warto przeczytać:  Korzyści ze współpracy z firmą pozyskującą dotacje unijne


Dotacje unijne

Należy zwrócić uwagę na fakt, że unijne dotacje są formą bezzwrotnej pomocy, która może być udzielona nie tylko przedsiębiorstwom, lecz również osobom, które chcą założyć własną działalność gospodarczą. Dotychczas polskie firmy bardzo chętnie korzystały z takiej pomocy, co ma swoje odzwierciedlenie w liczbach. Na przestrzeni lat 2007-2013 ze środków unijnych skorzystało około 23 tysięcy przedsiębiorstw.

Dotacje unijne - na zakup maszyn

Wszelkie korzyści wykorzystania dotacji unijnych są bardzo wyraźne. Inwestycja w aktywa firmy, takie jak na przykład maszyny czy oprogramowanie może sprawić, że firma zacznie rozwijać się dużo bardziej dynamicznie, stanie się bardziej konkurencyjna, a co za tym idzie- umocni swoją pozycję na rynku. Większa liczba zamówień powoduje także powstanie nowych stanowisk pracy. Co za tym idzie, zyskuje nie tylko przedsiębiorstwo, lecz również cały region.

 

Dotacje unijne - na rozwój firmy

Przeczytałeś już wiele na temat korzyści z pozyskania dotacji i jesteś nimi zainteresowany? Przede wszystkim pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest zdobycie informacji, jakie programy operacyjne są obecnie realizowane.

Warto zwrócić uwagę na to, że wielkość firmy jest bez znaczenia, jeżeli chodzi o fakt przyznania dotacji. Czynnikiem decydującym jest oczywiście branża, w której działasz oraz cel, na który chciałbyś przeznaczyć otrzymane środki. Obecnie programy operacyjne realizowane są w każdym województwie. Za cel można wskazać między innymi usługi szkoleniowe, zakup oprogramowania oraz maszyn, kupno patentów czy wzorów, a nawet dopłaty do zatrudnienia nowych pracowników.

dotacje unijne

Zanim wystąpisz o dotację

Masz pewność, że twój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie? Warto wiedzieć, że zanim środki na konkretny cel zostaną ci przekazane, grupa wybranych ekspertów bardzo szczegółowo przyjrzy się dotychczasowej działalności twojej firmy. Będą analizować dokumenty, które sam ich dostarczysz. Chcesz zwiększyć swoje szanse na otrzymanie dotacji? Jest to możliwe!

Nie masz jeszcze konta bankowego w Idea Banku? Najwyższy czas, aby założyć rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, ponieważ pozwala on wziąć udział w specjalnej promocji "Pozyskaj Dotację". Promocja ta zakłada skorzystanie z usługi "Audytu unijnego". Po złożeniu specjalnego wniosku, specjaliści i doradcy, którzy współpracują z Idea Bankiem skrupulatnie sprawdzą, czy masz szansę na pozyskanie dotacji na określony cel. W raporcie wyszczególnione będą również elementy, które powinieneś zmienić w swoim przedsiębiorstwie, aby maksymalnie zwiększyć szanse na pozyskanie środków z Unii Europejskiej.

Redakcja

enterfinance.pl

Zobacz również