|   | 

BLIK - szybka metoda płatności elektronicznych

Płatności bezgotówkowe zrewolucjonizowały rynek. Dzięki nim zakupy, opłacanie rachunków i co miesięcznych zobowiązań jest teraz jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze. BLIK działa dopiero od kilku lat, a już zyskał spore grono zwolenników.

Czym jest BLIK?

Płatności BLIK są wraz z płatnościami telefonem czy kartą, jedną z coraz bardziej znanych i lubianych form płatności bezgotówkowych. Ta forma płatności dostępna jest dopiero od 2015 roku, ale przez te sześć lat zdobyła spore grono zwolenników i fanów. Mimo to niektórzy nadal obawiają się tej metody płatności lub nie do końca znane są im zasady.

System stworzony przez Polski Standard Płatności, ma na celu ułatwienie i usprawnienie przelewów online. Dzięki płatności BLIK zapłacisz nie tylko za zakupy, czy rachunki, ale także oddasz pożyczone pieniądze znajomym. Z tej formy realizowania transakcji można korzystać zarówno przez internet, jak i stacjonarnie. Dodatkowo dzięki usłudze można wypłacać gotówkę z bankomatów bez użycia karty bankowej.

BLIK wykorzystuje jednorazowe, losowe 6-cyfrowe kody zabezpieczające. Dzięki temu każda płatność jest szybka, wygodna i co najważniejsze – bezpieczna.

Jak działa BLIK?

Chcąc zrealizować przelewy online przy użyciu BLIKa, wystarczy, że połączysz swój smartfon a aplikacją mobilna banku. Dokonując opłaty, należy jako metodę płatności wystarczy wybrać usługę BLIK. Natomiast w sklepie stacjonarnym należy poinformować sprzedawcę o chęci zapłacenia BLIKiem.

Gdy płatność będzie realizowana, trzeba uruchomić aplikację mobilną banku na telefonie oraz wybrać usługę BLIK. Na ekranie smartfona ukaże się sześciocyfrowy kod, który należy prowadzić odpowiednio albo w oknie przeglądarki, albo na terminalu.

Po chwili, aplikacja poprosi nas o autoryzowanie transakcji, poprzez wprowadzenie kod PIN ustawiony wcześniej w aplikacji mobilnej. Takie zabezpieczenia, są gwarancją wysokiego bezpieczeństwa każdej transakcji – niezależnie czy realizujemy ją online czy stacjonarnie. 

BLIK w sklepach stacjonarnych i online

Przelewy online są popularną formą realizowania transakcji w sklepach internetowych. Dzięki nim płatność realizowana jest sprawnie i szybko. Coraz więcej fanów zyskuje usługa BLIK. Wygoda kupujących powinna być priorytetem sprzedawcy. Dlatego serwis Tpay oferuje swoim Klientom również usługę BLIK. Ta dość młoda forma płatności jest szybką i wygodną metodą zapłaty za zakupy czy innego rodzaju zobowiązania. Więcej szczegółów i informacji dostępnych jest na stronie https://tpay.com/blik

Udostępniając swoim Klientom coraz więcej bezpiecznym form płatności, zyskujesz zarówno zaufanie i zadowolenie, jak i większą skuteczności i konwersję.

Płatności BLIK są dostępne dla wszystkich Klientów serwisu Tpay. Jedyne co trzeba zrobić, to wybrać w panelu transakcyjnym odpowiednią opcję. Wszelkie modyfikacje i dodatkowe integracje są zbędne. Usługa BLIK nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi czy ukrytymi opłatami. Wszystko zawiera się w cenie e-transferu.

Artykuł sponsorowany

Redakcja

enterfinance.pl

Zobacz również