|   | 

Miesięczne soczewki kontaktowe - opcja dla zdecydowanych

Coraz więcej osób decyduje się na korygowanie wzroku przy pomocy soczewek kontaktowych. Z takiej opcji można skorzystać okazyjnie, np. podczas imprezy okolicznościowej lub stale. I w tym drugim przypadku najlepiej sprawdzą się soczewki o dłuższym trybie noszenia, np. soczewki miesięczne. Przy stałym noszeniu soczewek kontaktowych bardziej ekonomiczny okazuje się być zakup soczewek wielokrotnego użytku. Jakie są inne zalety soczewek miesięcznych?

Soczewki jednodniowe czy miesięczne?

Osoby decydujące się na noszenie soczewek kontaktowych mogą skorzystać z bardzo bogatej oferty. Oczywistym kryterium wyboru jest oczywiście typ wady wzroku. Innych soczewek należy używać do korekcji dalekowzroczności i krótkowzroczności, a innych - w celu skorygowania astygmatyzmu czy prezbiopii. Aby przywrócić ostrość widzenia osobom z daleko - lub krótkowzrocznością mogą skorygować wzrok przy pomocy klasycznych soczewek sferycznych lub asferycznych. Osoby z problemem astygmatyzmu sięgają po soczewki toryczne. Od pozostałych typów soczewek różnią się one wyjątkowym kształtem - nie przypominają wycinka kuli, a przekrojony wzdłuż obwarzanek. Taka konstrukcja zapewnia idealne przyleganie soczewki do zmienionej w przebiegu astygmatyzmu powierzchni rogówki. Z kolei soczewki multifokalne wykorzystywane są w redukowaniu prezbiopii. Te soczewki mają kilka sfer optycznych, zapewniających płynne przechodzenie w widzenia dalekiego do widzenia bliskiego.

Bardzo ważnym kryterium, uwzględnianym podczas wyboru soczewek jest tryb ich noszenia. Soczewki jednodniowe można nosić maksymalnie przez jeden dzień, a jeśli zostaną zdjęte wcześniej niż przed snem - należy założyć kolejną parę. Jest to zatem produkt jednorazowego użytku, idealnie sprawdzający się wówczas, gdy soczewki zakładane są od czasu do czasu. Natomiast przy częstszym noszeniu soczewek lepiej jest wybrać produkty wielokrotnego użytku, np. soczewki tygodniowe. Taki produkt może być zakładany i zdejmowany przez określony czas - należy jedynie pamiętać o ich odpowiednim oczyszczaniu i przechowywaniu. Płyny do soczewek, pojemniczki, a także bogaty wybór najlepszych soczewek miesięcznych i jednodniowych  można znaleźć w sklepie internetowym Bezokularow.pl. Sklep wyróżnia się wysoką jakością produktów, która idzie w parze z atrakcyjnymi cenami. A klienci sklepu mogą liczyć na ekspresową wysyłkę.

Jak dbać o soczewki miesięczne?

Soczewki miesięczne można nosić przez miesiąc, użytkując je przez cały dzień i zdejmując na noc. Spanie w soczewkach dopuszczalne jest jedynie wówczas, gdy stosowane są soczewki day&night.

Aby móc korzystać z soczewek miesięcznych, należy zadbać o utrzymanie ich w czystości. Oznacza to konieczność zakładania i zdejmowania soczewek wyłącznie czystymi rękami, a także czyszczenie. Zawsze po zdjęciu soczewek należy je umieścić w zagłębieniu dłoni i zalać niewielką objętością płynu czyszczącego, a następnie oczyścić delikatnie opuszką palca. Tak oczyszczone soczewki umieszczane są w specjalnym pojemniczku wypełnionym płynem. Soczewki użytkowane w taki sposób zachowują swoją żywotność przed określony przez producenta czas, a jednocześnie - zminimalizowane zostaje ryzyko infekcji czy podrażnienia oczu.

Redakcja

enterfinance.pl

Zobacz również